Výzva za zastavení zneužívání divokých druhů zvířat v cirkusech v ČR

Čím víc nás bude, tím větší váhu bude výzva mít.
Přidejte se i vy!

Vyplňte své údaje, aby zákonodárci viděli, že široká veřejnost chce chránit divoké druhy zvířat, a zároveň své děti před zvrhlou zábavou.

Kompletní znění výzvy   
ODESLAT
* Zásady ochrany osobních údajů spolku Svoboda zvířat.

Chcete sehnat více podpisů?
Vytiskněte si výzvu a nechte ji podepsat ostatními ve vašem okolí.

STÁHNOUT VÝZVU    
PODPISOVÁ MÍSTA    

Kdo výzvu podpořil?

Zastavení zneužívání volně žijících druhů zvířat v cirkusech podporuje řada organizací,
odborníků a známých osobností.

Dewii
V cirkusu se zvířaty jsem byla všehovšudy jednou. Moc si z toho popravdě nepamatuju, jen strašnej smrad a hluk všude okolo. Když za mnou přišel jednou v létě Roman s tím, že mě do cirkusu vezme, tak jsem na něho koukala, jako jestli se náhodou nezbláznil. No nezbláznil, měl na mysli cirkus akrobatický. Bez zvířat. Základní věc, která mi na cirkusech se zvířaty vadí, je to, že zvířata degradujeme na hračky, se kterými my lidi můžeme nakládat, jak chceme. Hračky, které využíváme k našemu zisku a zábavě a je nám úplně jedno, zda ten tvor tím trpí. Nemáme k nim zkrátka žádnou úctu. Na protestu nám cirkusáci oponovali na kritiku tím, že svý zvířata prej milujou. Co je to ale za lásku, když uzurpujete svobodu. Pro ty, co milujeme, bychom měli chtít to nejlepší. Předvádění nepřirozených aktů a život v kleci tím rozhodně není. Život v kleci NENÍ život.
Dominika
Býmová
"Jednou budu chtít svým dětem vyprávět příběh o slonovi v daleké Indii, který byl tak moudrý a vznešený, že za ním pro radu chodili i lidé z dalekých zemí. Úcta ke zvířatům je úctou ke všem živým tvorům, a tedy hlavně sám k sobě."
Kuba Ryba
(Rybičky 48)
"Už to, že se těmto druhům zvířat říká divoká, nám napovídá, že by neměla žít v zajetí a dělat nepřirozené kousky pro naši zábavu."
Miro
Šmajda
"Nechci, aby zvířata v cirkusech byla aktuální a další generací vnímána jako normální věc, ale jako přežitek zdeformovaného vnímání jakési rádoby-kultury. Podmínky, v jakých žíjí v rámci cirkusového byznysu, mají do přirozených hodně daleko."
Tomáš
Fröde
"Stejně jako jsme byli my, tak i naše děti jsou a budou vychovávány v úctě k přírodě. Drezura zvířat pro potěchu lidí k tomu nepatří. Chceme, aby naše děti znaly realitu, přirozené prostředí a pravé zvyky zvířat. Nic z toho se neodehrává v šapitó."
Míša
Tomešová
"Od malinka učím svoje děti jak se chovat ke zvířatům. Máme doma dva pejsky, takže to občas pořádnej cirkus je, ale nikdy bych nedopustila trápit je pro pobavení a nutit jim něco co jim není přirozené. Proto ani nikdy nevezmu svoje kluky do cirkusu, kde figurují zvířata, protože děti nasávají jako houby a potom to samé budou dělat našim psům a to nechci."
Andrea
Růžičková
„Proč? Protože je to zbytečné... humor, kterému předchází týrání, není vtipnej.“
Maťo
(John Wolfhooker)
„Chcem cirkusy bez zvierat, pretože mi zábava z utrpenia druhých nepríde v poriadku a nechápem, že v roku 2018 ešte niekomu áno.“
Patricie
Solaříková
„Proč? Protože se jedná o týrání zvířat! Protože nechci, aby si děti myslely, že je normální medvěd na kole nebo tygr proskakující obručí! Protože jsou zvířata nucena k nepřirozeným aktivitám! Protože jsou zvířata v cirkusech degradována na loutky pro lidské pobavení! Protože tam žijí ve stísněných podmínkách! A tisíce dalších důvodů!“
Pokáč
"Tohle je snad jasný, pokud chcete vidět absurdní podívanou, skočte si pro balík na poštu."
Dana
Yousifová
"Zvíře je bytost. Stejně tak, jako člověk. Jsme tedy na stejné úrovni, a proto nám nenáleží si zvíře zotročovat a mučit ho jen pro vlastní pobavení. Když moje kočka Amy něco nechce, tak to prostě nedělá a já jí do toho nenutim. (Až na tohle focení, to si, pravda, moc neužila). Chvíli byla naštvaná, ale večer si ke mně zase lehla. Je to můj parťák. A já bych přála všem zvířatům a lidem, abychom byli parťáci."
Jakub
Žáček
"Opravdu dopustíme týrání zvířat jen pro naše pobavení? Zachovejme jejich i svoji důstojnost!"

Spolupracují s námi

Jsme členy


Partneři

KONTAKT

ANNA BERNÁTKOVÁ
737 535 344
LUCIE HEMROVÁ
720 415 887