Pomoc

To, jak bude zacházeno se zvířaty v cirkusech, záleží na tom, jak se k jejich chovu budeme stavět my všichni.

Ale co můžete udělat vy, kteří čtete tento text?

Pomoc kampani Cirkusy bez zvířat

1. Nenavštěvujte cirkusová představení se zvířaty.

2. Nenavštěvujte ani otevřené zvěřince, které jsou u každého cirkusu.

3. Vysvětlete svým dětem, pokud chtějí navštívit cirkus, že zvířata zde chovaná nejsou v dobrých podmínkách. Vezměte je raději na procházku v přírodě nebo jim kupte film o zvířatech.

4. Napište dopis svému starostovi a zastupitelům ve vaší obci, kde se povolují pronájmy pozemků pro cirkusová představení, aby se zasadili o neposkytování těchto pronájmů cirkusům se zvířaty. Z příkladů v cizině je vidět, že je toto možné a je spousta příkladů měst, kde takové cirkusy nesmějí vystupovat.

5. Upozorněte příslušnou veterinární správu na přítomnost cirkusu ve vašem městě (cirkusy se někdy opomíjejí vůbec přihlásit – což je jejich povinnost) a vyžádejte si zde kontrolu a písemné výsledky. Veterinární správa je při podezření na špatné zacházení se zvířaty povinna reagovat a sdělit vám výsledky kontroly. Pošlete nám je potom pro naši evidenci.

6. Pořizujte fotografie nebo videozáznamy vámi zjištěných cirkusů, zjišťujte počty zvířat a informujte nás. Je to veliká pomoc při mapování všech cirkusových zařízení. Uvítáme vaše fotografie a videa a zveřejníme je na webu kampaně.

7. Upozorňujte nás na jakékoliv informace o cirkusech a věcech kolem ochrany a chovu zvířat.

8. Buďte aktivní a rozšiřujte informace o špatných podmínkách v cirkusech ve svém okolí.

9. Napište nám nápady a postřehy ke kampani Cirkusy bez zvířat.

10. Přihlaste se k odebírání novinek od Svobody zvířat (formulář v pravém sloupci stránky)

11. Pomozte nám aktivně dělat kampaň Cirkusy bez zvířat – například překlady informačních materiálů z cizích jazyků, vyhledáváním informací atd. – v tom případě napište, co nám můžete nabídnout, na e-mail cirkusy(zavináč)svobodazvirat(tečka)cz

12. Zapojujte se do internetových diskusí o cirkusech, můžete v nich uvést i odkaz na tyto stránky

13. Pište médiím, aby informovala o zvířatech v cirkusech

14.  Přidejte na své internetové stránky odkaz na webové stránky Svobody zvířat nebo stránky jejích projektů a kampaní (www.svobodazvirat.cz,www.pokusynazviratech.czwww.netestovanonazviratech.cz,
www.dafcr.czwww.obchodbezkozesin.czwww.protisrsti.cz, www.cirkusybezzvirat.cz)

15. Staňte se členem Svobody zvířat – členové zdarma dostávají 4x ročně tištěný zpravodaj, každé dva měsíce emailový newsletter a mají 10% slevu v našem e-shopu. Další informace o členství

16. Podpořte naši kampaň finančně – z velké části právě díky lidem, kteří podporují kampaň Cirkusy bez zvířat, můžeme informovat veřejnost, prosazovat změny v zákonech aj. Budeme vděčni za každý příspěvek. Číslo sbírkového účtu: ČSOB – 235 379 860/0300.

Také můžete přispět pomocí služby PaySec či prostřednictvím platební karty.

Podpořit nás můžete také prostřednictvím dárcovských SMS:

Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS SVOBODAZVIRAT na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, Svoboda zvířat obdrží 28,50 Kč. Více na www.darcovskasms.cz.

Můžete přispívat také pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK SVOBODAZVIRAT na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč. Více na www.darcovskasms.cz.

Více informací o možnostech platby najdete zde.

17. Další možnosti, jak se zapojit do ochrany zvířat, naleznete zde

Děkujeme za Vaši pomoc!

Sdílet článek/Uložit do oblíbených